Odwołania, skargi, apelacje
06.07.2007

Kasy fiskalne – przekroczenie limitu

Biuro Kognitariat z Warszawy przedstawia sprawę dotyczącą przekroczenia limitu sprzedaży (zwalniających od korzystania z kasy) i rozpoczęciu ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy fiskalnej. Dzięki odwołaniom sporządzony przez Michała Kaczmarskiego i jego argumentacji, Klient naszego biura udowodnił przed sądem swoje prawidłowe działanie.

Spółka z o.o. prowadziła działalność, nie korzystając z kasy fiskalnej, gdyż jej dochód nie przekraczał 20.000 zł – taka kwota zwalnia z instalowania kasy. Po jej przekroczeni wskazane jest rozpoczęcie ewidencjonowani obrotu za pomocą kasy fiskalnej w przeciągu dwóch miesięcy od przekroczenia limitu. Klient biura Kognitariat nie zaniedbał żadnego z wymagań, a mimo to decyzją urzędników Urzędu Skarbowego Warszawa-Targówek, a następnie Warszawskiej Izby Skarbowej, został ukarany za nierozpoczęcie wspomnianego ewidencjonowania w odpowiednim czasie.

Mimo składanych odwołań i tłumaczeń o nienaruszeniu żadnych przepisów prawa podatkowego, pracownicy aparatu skarbowego nie zmieniali swojej decyzji. W związku z tym sprawa została skierowana do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (WSA). Argumentacja stworzona przed Michała Kaczmarskiego – specjalisty od prawa podatkowego i gospodarczego pracującego w biurze Kognitariat, posłużyła do sporządzenia skargi sądowej. Spółkę z o.o. reprezentował jej pełnomocnik, radca prawny Jacek Ciepluch.

Dnia 6 lipca 2007 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał wyrok (syg akt. III SA/Wa 770/07), w których stwierdzał, że wcześniej wydane decyzje dot. ewidencjonowania przychodów w kasie fiskalnej w danym okresie są nieprawidłowe. Sąd w pełni zgodził się z przedstawionymi argumentami, uchylając obie decyzje i przyznając racje naszemu Klientowi.

Klient mógł wygrać prezentowaną sprawę tylko dzięki przygotowaniu odpowiedniej argumentacji, przekonującej sąd o jego właściwym działaniu. Jeśli Ty  także potrzebujesz pomocy w jej skonstruowaniu, zachęcamy do skorzystania z usług biura księgowo-podatkowego Kognitariat z Warszawy. Nasza siedziba mieści się w Śródmieściu, w obrębie Starego Miasta, blisko:

  • Pragi,
  • Mokotowa,
  • Żoliborza,
  • Woli.

Doradztwo podatkowe to tylko jedna z naszych usług, możemy zaoferować Ci o wiele więcej.