Doradztwo administracyjne i gospodarcze

Doradztwo administracyjne i gospodarcze będzie szczególnie istotnym wsparciem dla osób, które planują założenie własnej firmy. Rozpoczęcie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności i wypełnienia licznych wymogów. Oczywiście, wszystko to jest uzależnione od rodzaju i formy prowadzonej działalności. Dlatego też, aby lepiej poznać wszystkie przepisy prawne, warto udać się do osoby specjalizującej się w doradztwie administracyjnym.

Pierwszą i fundamentalną kwestią, związaną z zakładaniem firmy, jest wybór formy jej prowadzenia. Może to bowiem być jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna bądź też jedna ze spółek prawa handlowego. Pracownicy naszego biura, będący doświadczonymi doradcami gospodarczymi, z pewnością rozwieją Państwa wszelkie wątpliwości oraz odpowiedzą na każde nurtujące pytanie związane z wyborem optymalnej formy. Ponadto, wskażą dokładnie różnice pomiędzy przewidzianymi przez prawo formami oraz doradzą właściwe rozwiązanie.

Równie ważne są wszelkie zagadnienia administracyjne. Problemem może być wybranie odpowiednich kodów PKD, bez których nie jest możliwe rozpoczęcie działalności gospodarczej. Trudności mogą również wystąpić w zakresie prowadzenia ewidencji sprzedaży przy pomocy kasy rejestrującej czy też pełnienie wszystkich przewidzianych przez prawo wymagań dotyczących lokalu oraz zatrudniania pracowników.

Każda z tych spraw jest szczegółowo uregulowana. Za ich zaniechanie lub zaniedbanie są przewidziane sankcje. Chcąc uniknąć ich nałożenia, warto skonsultować się ze specjalistą bądź też wykupić abonament na usługi doradcze, co pozwoli uniknąć poważnych kłopotów z instytucjami państwowymi. Zapewniamy kompleksowe porady, zarówno z zakresu doradztwa księgowo-finansowego, jak i administracyjnego, podatkowego oraz gospodarczego.

Wsparcie podczas procesów przetargowych

Kiedy działalność jest już rozpoczęta, należy skoncentrować się na pozyskiwaniu nowych Klientów, a więc i dochodów. Jedną z form ich pozyskiwania są tak zwane zamówienia publiczne, czyli przetargi. Ich przeprowadzanie jest związane ze złożoną procedurą przetargową – w tym zakresie również mogą Państwo liczyć na profesjonalne wsparcie specjalistów naszego biura. Zatrudniamy grono wykwalifikowanych specjalistów, którzy pomogą każdemu zmierzyć się ze wszystkimi barierami administracyjnymi.

Pomimo wielu obowiązków koniecznych do wypełnienia, przedsiębiorcy nie powinni się zniechęcać do prowadzenia własnej działalności. Wszystkie wymagania są możliwe do spełnienia – w niektórych sytuacjach należy zwrócić się o pomoc do specjalistów w danej dziedzinie, którzy służą wiedzą i bogatym doświadczeniem. Ich pomoc pozwala przejść krok po kroku przez stosy dokumentów i formularzy niezbędnych do wypełnienia. Specjaliści z zakresu doradztwa administracyjnego wskażą, gdzie należy złożyć dane dokumenty, czy też do kogo napisać odwołanie w przypadku rozstrzygnięcia sprawy na niekorzyść Klienta. W razie potrzeby, możemy sporządzić w Państwa imieniu stosowne odwołanie.

Jak widać – pomoc profesjonalistów w wielu sytuacjach jest nieoceniona. Co więcej, korzystanie z niej daje świadectwo odpowiedzialności oraz zapobiegliwości Klienta.

Jakie usługi doradcze świadczymy?

Wiedza z zakresu doradztwa administracyjnego i gospodarczego daje możliwość zastosowania najlepszych z dostępnych rozwiązań na rzecz Klientów. W ramach świadczonych usług zajmujemy się:

  • zakładaniem i rejestracją spółek,
  • przeprowadzaniem zamówień publicznych i rozwiązywaniem sporów w ich zakresie,
  • wszelkimi zagadnieniami z szeroko rozumianej administracji państwowej,
  • wykonaniem analiz ekonomicznych,
  • interpretowaniem prawa podatkowego i administracyjnego bez wszczynania czasochłonnej procedury sądowej.

Jeśli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z przedstawionej oferty – zapraszamy do kontaktu. Współpracujemy z Klientami z Warszawy i okolicznych miejscowości.