Doradztwo gospodarcze i administracyjne

Rozpoczęcie działalności gospodarczej wiąże się z załatwieniem wielu formalności i spełnieniem licznych wymogów. Oczywiście, wszystko to jest uzależnione od rodzaju i formy prowadzonej działalności. Dlatego też, aby lepiej poznać wszystkie kruczki prawne, warto jest udać się do specjalisty, jakim niewątpliwie będzie każdy doradca podatkowy z naszej firmy.

Pierwszą i fundamentalną kwestią, związaną z rozpoczęciem działalności gospodarczej, jest wybór formy jej prowadzenia. Może być to bowiem działalność jednoosobowa, spółka cywilna bądź też jedna ze spółek prawa handlowego. Profesjonalni pracownicy biura podatkowo-finansowego Kognitariat z pewnością rozwieją Państwa wszelkie wątpliwości oraz odpowiedzą na każde nurtujące pytanie związane z wyborem optymalnej formy. Ponadto, wskażą oni dokładnie na różnice pomiędzy przewidzianymi przez prawo formami.

Równie ważne są wszelkie zagadnienia administracyjne. Czasami niełatwo jest nawet wybrać odpowiedni kod PKD, bez którego nie można rozpocząć działalności gospodarczej. Do tego dochodzą jeszcze kwestie związane z prowadzeniem ewidencji sprzedaży przy pomocy kasy rejestrującej. Spełnienie wszystkich przewidzianych przez prawo wymagań dotyczących lokalu oraz zatrudniania pracowników.

Każda z tych spraw jest szczegółowo uregulowana, za ich zaniechanie lub zaniedbanie przewidziane są sankcje. Dlatego też warto czasem zapytać specjalisty, który jest biegły w przepisach, a najlepiej wykupić abonament na usługi doradcze, co pozwoli uniknąć poważnych kłopotów z instytucjami państwowymi.

Kiedy już działalność jest rozpoczęta, wówczas należy skoncentrować się na pozyskiwaniu nowych klientów, a wiec i dochodów. Jedną z form ich pozyskiwania są tak zwane zamówienia publiczne, czyli przetargi. Są one związane ze złożoną procedurą przetargową. Tu również fachowcami w tej dziedzinie są specjaliści biura Kognitariat..

W biurze finansowo-podatkowym Kognitariat pracuje grono wykwalifikowanych specjalistów, którzy pomogą każdemu zmierzyć się ze wszystkimi barierami administracyjnymi.

Nie wolno się zniechęcać. Wszystkie wymagania są możliwe do spełnienia, czasami po prostu należy zwrócić się o pomoc do specjalistów w danej dziedzinie, którzy posłużą swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem. Ich pomoc pozwoli przejść krok po kroku przez stosy dokumentów i formularzy, które trzeba wypełnić. Specjaliści tacy powiedzą, gdzie należy złożyć dane dokumenty, do kogo napisać odwołanie w przypadku niekorzystnego dla przedsiębiorcy rozstrzygnięcia, a w razie prośby klienta, napiszą odwołanie za niego.

Widać zatem jak na dłoni, że pomoc profesjonalistów jest w wielu wypadkach nieoceniona. Co więcej, korzystanie z niej staje się szybko korzystnym wymogiem  i daje świadectwo odpowiedzialności i zapobiegliwości Klienta.

Wiedza z zakresu doradztwa gospodarczego daje możliwość zastosowania najlepszych z dostępnych rozwiązań na rzecz naszych Klientów.

Zakres usługi doradztwa gospodarczego i administracyjnego

W ramach tej usługi oferujemy:

  • zakładanie i rejestrację spółek,
  • zamówienia publiczne i spory z tym zwiazane,
  • pozostałe zagadnienia szeroko rozumianej administracji państwowej,
  • analizy ekonomiczne,
  • interpetacje prawa podatkowego czy administracyjnego bez wszczynania czasochłonnej procedury sądowej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z naszej oferty.