Doradztwo podatkowe i gospodarcze

Doradztwo podatkowe to usługa, którą kierujemy zarówno do Klientów indywidualnych, jak i firm. Obrót gospodarczy to niezwykle skomplikowane zagadnienie. Przepisy podatkowe są zawiłe, przez co ich interpretacja przysparza przedsiębiorcom wiele problemów. Z uwagi na ten fakt, warto rozważyć skorzystanie z pomocy specjalisty w zakresie doradztwa podatkowego.

W polskim systemie prawa podatkowego występuje szereg danin publicznych, które każdy przedsiębiorca musi regularnie uiszczać. Warto o tym pamiętać jeszcze przed założeniem własnej działalności. Konsultacja z doradcą podatkowym przed rejestracją spółki lub jednoosobowej działalności gospodarczej pozwoli na wybór optymalnej formy opodatkowania.

Usługi w zakresie doradztwa podatkowego to najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą uczyć się rozliczania podatków, ale pragną skrupulatnie przestrzegać obowiązujących przepisów. Warto pamiętać, że ustawy, zwłaszcza podatkowe, dość często się zmieniają. Mając na głowie szereg codziennych obowiązków, trudno być na bieżąco ze wszystkimi zmianami. Korzystając ze wsparcia profesjonalistów, do minimum ogranicza się ryzyko popełnienia błędów w rozliczeniach podatkowych.

Co warto wiedzieć o doradcy podatkowym?

Usługi doradztwa podatkowego powinny być świadczone przez osobę, która uzyskała odpowiednie kompetencje. Szczególnie istotne są uprawnienia nadawane przez Krajową Radę Doradców Podatkowych po zdaniu egzaminu przed Państwową Komisją Egzaminacyjną Doradztwa Podatkowego i odbyciu praktyk zawodowych. Dodatkowo specjalista z zakresu doradztwa podatkowego powinien regularnie się dokształcać i uzupełniać aktualną wiedzę podatkową, chociażby poprzez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach. Ważny jest także staż zawodowy, który pozwala zdobyć cenną wiedzę praktyczną. Połączenie tych wszystkich elementów daje Klientowi gwarancję, że doradca podatkowy będzie świadczyć usługi w sposób rzetelny i profesjonalny. Decydując się na współpracę z naszym biurem, mogą być Państwo pewni, że właśnie takich pracowników zatrudniamy.

Jakie usługi doradztwa podatkowego świadczymy?

Nasi doradcy podatkowi służą profesjonalną pomocą i wsparciem na każdym etapie prowadzenia działalności – zarówno podczas jej rozpoczęcia, w trakcie prowadzenia, jak i zakończenia. Oczywiście, przedsiębiorcy to nie jedyne podmioty, które mogą skorzystać z tego zakresu usług. Zapewniamy również obsługę podatkową osób fizycznych, chociażby w zakresie wypełniania rocznych zeznań podatkowych. Ponad wspomniane, istnieje cały szereg osób oraz działalności, dla których wsparcie doradcy podatkowego jest nieocenione. Zaliczyć do nich można wszystkich poszukujących pomocy w zakresie:

  • odliczeń samochodów osobowych,
  • przedawnień zobowiązań podatkowych,
  • rezydencji podatkowych,
  • rozliczeń kapitałowych,
  • zwrotów za materiały budowlane.

Korzystając z pomocy doświadczonych doradców podatkowych, nie narażają się Państwo na ewentualne negatywne skutki braku wiedzy we wspomnianym zakresie.

Szczególną uwagę należy zachować w sprawach związanych z międzynarodowym obrotem gospodarczym. W takim wypadku opodatkowanie działalności jest jeszcze bardziej skomplikowane, a ryzyko popełnienia błędu przy rozliczeniach tego typu transakcji znacząco wzrasta. Bardzo ważne jest wtedy wgłębienie się w poszczególne kwestie podatkowe, jak rezydencje podatkowe. Również w takich przypadkach mogą Państwo liczyć na wsparcie naszych doświadczonych specjalistów z zakresu doradztwa podatkowego.

W czym jeszcze mogą Państwu pomóc nasi doradcy podatkowi?

Nie mają Państwo chyba żadnych wątpliwości, że doradztwo podatkowe to niezwykle poważna sprawa. Co więcej, dotykająca każdego – jak dawno temu stwierdził Benjamin Franklin: „na tym świecie są pewne tylko śmierć i podatki”.

Z tego też powodu, zachęcamy do zachowania ostrożności w każdej sytuacji z nimi związanymi. Jeśli nie są Państwo pewni słuszności danego rozwiązania – warto skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy podatkowego. Proponujemy wsparcie specjalistów: Marzenny Kaczmarskiej i Michała Kaczmarskiego (absolwenta UŁ), którzy realizują misję wspierania działalności gospodarczej Klientów biura Kognitariat.

Efektywność naszych działań w zakresie doradztwa podatkowego i prawno-gospodarczego to ponad 99% wygranych spraw w postępowaniach skarbowych, sądowych i arbitrażowych.

W ramach usług doradztwa podatkowego zapewniamy:

  • reprezentowanie Klienta przed sądem administracyjnym,
  • reprezentowanie Klienta przed organami skarbowymi,
  • odwołania od decyzji urzędów skarbowych,
  • przygotowywanie pism, skarg, zapytań i wyjaśnień do wszystkich urzędów administracji państwowej.

Zapraszamy do współpracy Klientów z Warszawy i okolicznych miejscowości.