Doradztwo podatkowe i gospodarcze – Kognitariat, Warszawa

Obrót gospodarczy to niezwykle skomplikowane zagadnienie. Przepisy podatkowe są zawiłe, przez co ich interpretacja przysparza przedsiębiorcom wiele problemów. Z uwagi na ten fakt, warto rozważyć skorzystanie z pomocy specjalisty w zakresie doradztwa podatkowego.

W polskim systemie prawa podatkowego występuje szereg danin publicznych, które każdy przedsiębiorca musi regularnie uiszczać. Jako biuro finansowe zwracamy uwagę, że warto o tym pamiętać jeszcze przed założeniem własnej działalności, gdyż pozwoli to optymalnie wybrać formę opodatkowania.

Usługi w zakresie doradztwa podatkowego to najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą uczyć się rozliczania podatków, ale pragną skrupulatnie przestrzegać obowiązujących przepisów. Warto pamiętać, że ustawy, zwłaszcza podatkowe, dość często się zmieniają. Mając na głowie szereg codziennych obowiązków, trudno być na bieżąco ze wszystkimi zmianami. Korzystając ze wsparcia profesjonalistów, do minimum ogranicza się ryzyko popełnienia.

Co warto wiedzieć o doradcy podatkowym?

Usługi doradztwa podatkowego powinny być świadczone przez osobę, która uzyskała odpowiednie kompetencje. Szczególnie istotne są uprawnienia nadawane przez Krajową Radę Doradców Podatkowych (po zdaniu egzaminu przed Państwową Komisją Egzaminacyjną Doradztwa Podatkowego) i odbyciu praktyk zawodowych. Dodatkowo specjalista zakresie doradztwa podatkowego powinien regularnie się dokształcać i uzupełniać aktualną wiedzę podatkową, chociażby poprzez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach. Ważny jest także staż zawodowy, który pozwala zdobyć cenną wiedzę praktyczną. Połączenie tych wszystkich elementów daje Klientowi gwarancję, że doradca podatkowy będzie świadczyć usługi w sposób profesjonalny. Decydując się na współpracę z naszym biurem, mogą być Państwo pewni, że właśnie takich pracowników zatrudniamy.

Jakie usługi świadczymy?

Nasi doradcy podatkowi służą profesjonalną pomocą i wsparciem na każdym etapie prowadzenia działalności – zarówno podczas jej rozpoczęcia, w trakcie prowadzenia, jak i zakończenia. Oczywiście, przedsiębiorcy to nie jedyne podmioty, które mogą skorzystać z tego zakresu usług. Ofertę kierujemy również do osób fizycznych, chociażby w zakresie wypełniania rocznych zeznań podatkowych. Ponad wspomniane, istnieje cały szereg osób oraz działalności, dla których wsparcie doradcy podatkowego jest nieocenione. Zaliczyć do nich można wszystkich poszukujących wsparcia w zakresie:

  • odliczeń samochodów osobowych,
  • przedawnień zobowiązań podatkowych,
  • rezydencji podatkowych,
  • rozliczeń kapitałowych,
  • zwrotów za materiały budowlane
  • i wiele innych.

Korzystając z pomocy doświadczonych osób, nie narażają się Państwo na ewentualne negatywne skutki braku wiedzy we wspomnianym zakresie.

Szczególną uwagę należy zachować w sprawach związanych z międzynarodowym obrotem gospodarczym. W takim wypadku opodatkowanie działalności jest jeszcze bardziej skomplikowane, a ryzyko popełnienia błędu przy rozliczeniach tego typu transakcji znacząco wzrasta. Bardzo ważne jest wtedy wgłębienie się w poszczególne kwestie podatkowe, jak rezydencje podatkowe.

W czym jeszcze pomagamy?

Nie mają Państwo chyba żadnych wątpliwości, że doradztwo podatkowe to niezwykle poważna sprawa. Co więcej, dotykają one każdego – jak dawno temu stwierdził Benjamin Franklin: „na tym świecie są pewne tylko śmierć i podatki”.

Z tego też powodu, zachęcamy do zachowania ostrożności w każdej sytuacji z nimi związanymi. Jeśli nie są Państwo pewni słuszności danego rozwiązania – warto skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy podatkowego. Proponujemy wsparcie specjalistów: Marzenny Kaczmarskiej i Michała Kaczmarskiego (absolwenta UŁ), którzy realizują misje wspierania działalności gospodarczej Klientów biura Kognitariat.

Efektywność oferowanych działań w zakresie doradztwa podatkowego i prawno-gospodarczego to ponad 99% wygranych spraw w postępowaniach skarbowych, sądowych i arbitrażowych.

W ramach usług zapewniamy:

  • reprezentowanie Klienta przed sądem administracyjnym,
  • reprezentowanie Klienta przed organami skarbowymi,
  • przygotowywanie odwołań od decyzji urzędów skarbowych,
  • przygotowywanie pism, skarg, zapytań i wyjaśnień do wszystkich urzędów administracji państwowej.

Chcą Państwo dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do współpracy Klientów z Warszawy i okolicznych miejscowości.