Usługi księgowe – kompleksowa obsługa

Mając na uwadze naszą wiedzę podatkowo-prawną jaką dysponujemy, kontaktujemy się z Państwem tą drogą, z sugestią podjęcia ewentualnej współpracy, celem zabezpieczenia Państwa interesów od strony podatkowej jak i prawnej prowadzonej działalność.

Nasza wiedza i doświadczenie, a więc praktyczna znajomość przedmiotu sprawy, pozwoliły nam wypracować najwyższe standardy obsługi księgowo-podatkowej, które realizowane są w codziennych kontaktach z Klientami i organami podatkowymi. W dobie stale zmieniających się przepisów wskazujemy aktualne rozwiązania, starając się dobrać najbezpieczniejsze z nich.

Służymy pomocą pod względem księgowo-podatkowym oraz prawnym. Przygotowujemy analizy oraz doradzamy w podjęciu najbardziej optymalnych i bezpiecznych decyzji.

Udostępniamy wszystkie potrzebne wzorce umowne, oświadczenia, dokumenty i inne niezbędne do funkcjonowania firmy. Zapewniamy profesjonalną i przy tym internetową obsługę w zakresie przez Państwa wybranym, wraz z zachowaniem w tajemnicy uzyskanych informacji.

Naszym priorytetem jest profesjonalna, a więc rzetelna i kompleksowa obsługa księgowo-prawna, w oparciu o bogate doświadczenie podatkowe jak i prawne osób zarządzających, oraz pracowników Spółki, a także zasadę otwartej komunikacji wobec naszych Klientów, wyrażająca się m.in. udzielaniem odpowiedzi na pojawiające się wątpliwości obsługiwanych przez nas Klientów, w możliwie najkrótszym czasie.

Powierzenie nam prowadzania kompleksowej księgowości, stanowi doskonałe rozwiązanie dla wyzwań z jakimi muszą mierzyć się niemal codziennie wszystkie podmioty gospodarcze. Dzięki współpracy z tak profesjonalnym i wszechstronnym biurem jak Kognitariat,  znajdą tu Państwo odpowiedź na każde pytanie, związane z zagadnieniami księgowości, prawa i podatków.

Zalety usług księgowych biura Kognitariat

Jeszcze do niedawna wystarczała tylko księgowa na etacie, którą z czasem zastąpiła zewnętrzna księgowość. Obecnie, elementem nieodzownym każdej firmy nastawionej na sukces firmy, powinna być kompleksowa obsługa księgowo-prawno-podatkowa, która daje bezpieczeństwo finansowe i przewagę konkurencyjną, a więc i sukces gospodarczy.

Rozwiązanie takie posiada przy tym szereg zalet, między innymi:

 • transfer odpowiedzialności,
 • ograniczenie ryzyka podatkowego,
 • niższe koszty własne,
 • dostęp do rzetelnych i aktualnych informacji niezbędnych do właściwego zarządzania firmą, a wiec np. raportów finansowych i zarządczych.

Na podstawie udzielonego nam pełnomocnictwa, reprezentujemy naszych Klientów przed jednostkami kontrolującymi, jak i sądami administracyjnymi, dzięki czemu firma może pracować bez zakłóceń, a jej właściciele mogą być spokojni o przebieg jakichkolwiek kontroli.

Współpraca z naszym biurem ma także wpływ na obniżenie kosztów ponoszonych przez Państwa firmę, gdyż gwarantuje dostęp do wiedzy i doświadczenia ekspertów, bez konieczności zatrudniania ich na etat, tak samo zakupu niezbędnego do pracy sprzętu, oraz uniknięcia inwestycji w kosztowne oprogramowanie informatyczne. Księgowość zewnętrzna pozwala zmniejszyć koszty własne, w tym księgowe i kadrowe o ponad połowę.

Podstawowa obsługa księgowa obejmuje prowadzenie ksiąg rachunkowych, obsługę administracyjną oraz reprezentację klienta przed organami skarbowymi.

Oferujemy:

 • bieżące księgowanie operacji gospodarczych,
 • sporządzanie deklaracji podatkowych i innych sprawozdań, np. statystycznych dla GUS, nadzór nad bieżącym prowadzeniem księgowości,
 • sporządzanie sprawozdań finansowych, rocznych i kwartalnych – bilans, rachunek zysków i strat, informacja dodatkowa i przepływy środków pieniężnych,
 • skonsolidowane sprawozdania finansowe,
 • wprowadzanie przelewów bankowych,
 • tworzenie planu kont zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta,
 • opracowywanie raportów dla kadry zarządzającej,
 • inne wg potrzeb.

Zakres prowadzenia księgowości dostosowujemy indywidualnie do potrzeb każdego Klienta.