Wyprowadzanie zaległości podatkowych i księgowych

Wyprowadzenie zaległości księgowych i podatkowych może być konieczne, gdy naliczony podatek, jego rata lub zaliczka nie zostały zapłacone w terminie. Do takich sytuacji dochodzi najczęściej w wyniku zaniedbań osób zajmujących się prowadzeniem ksiąg rachunkowych. Zaległości podatkowe mogą wynikać również z braku odpowiedniej wiedzy przedsiębiorców, którzy zajmują się księgowością na własną rękę. Mogą pojawić się także w przypadku zmiany osoby lub instytucji zajmującej się prowadzeniem dokumentacji. W przypadku wystąpienia nieprawidłowości, należy jak najszybciej je wyjaśnić i uiścić należne składki. Wyprowadzenie zaległości księgowych i podatkowych najlepiej będzie zlecić doświadczonym doradcom, zajmującym się rachunkowością, do jakich zaliczają się specjaliści z naszego biura. Zapewni to prawidłowe przeprowadzenie wszelkich czynności oraz złożenie niezbędnych wyjaśnień do organów administracyjnych. Aby uniknąć wystąpienia zaległości księgowych i podatkowych, warto skorzystać z usług kompleksowej obsługi księgowej, oferowanych przez nasze biuro.

Kiedy warto skorzystać z usług wyprowadzenia zaległości księgowych i podatkowych?

Niedopełnienie obowiązków podatkowych może skutkować poważnymi konsekwencjami dla przedsiębiorcy. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, warto regularnie kontrolować księgi rachunkowe firmy. Wyprowadzenie zaległości przed kontrolą skarbową pozwoli na uniknięcie kar, nałożonych przez urząd skarbowy. Pomożemy Państwu w uregulowaniu dokumentacji księgowej w rozmaitych sytuacjach, takich jak:

  • utrata dokumentacji rachunkowej;
  • błędy w prowadzeniu księgowości, wynikające z niewiedzy lub braku czasu przedsiębiorcy;
  • współpraca z nierzetelnym księgowym lub biurem rachunkowym;
  • zmiany w kadrze pracowników, odpowiedzialnych za prowadzenie księgowości.

Wszystkim przedsiębiorcom z Warszawy i okolic oferujemy usługi z zakresu doradztwa finansowo-księgowego. Korzystając z porad, udzielanych przez naszych doświadczonych specjalistów, mają Państwo pewność zgodności prowadzonych działań z aktualnymi regulacjami prawnymi. Stała współpraca zapewni prawidłowe prowadzenie dokumentacji rachunkowej przez naszych pracowników. Dzięki temu będą mogli Państwo skupić się na innych działaniach, istotnych dla rozwoju firmy.

Jak przebiega wyprowadzanie zaległości?

Proces wyprowadzania zaległości księgowych i podatkowych rozpoczyna się od dokładnej analizy dokumentacji rachunkowej przedsiębiorstwa. Podczas przeprowadzanego audytu, nasi pracownicy wykryją wszelkie nieprawidłowości oraz zaległości podatkowe. Przygotujemy szczegółowy plan działań, zmierzających do ich wyprowadzenia, a także wszelkie niezbędne pisma i wyjaśnienia dla organów administracyjnych. Zajmiemy się również korektą błędnych deklaracji i księgowań. Pomożemy też w interpretacji pism urzędowych. W razie konieczności, będziemy reprezentować Państwa firmę przed urzędem skarbowym oraz innymi organami administracyjnymi. Współpraca z naszym biurem zapewni Państwu sprawne i dokładne wyprowadzenie zaległości podatkowych i księgowych, co pozwoli na uniknięcie negatywnych konsekwencji błędów w prowadzonej dokumentacji.