o-nas

Kognitariat – biuro rachunkowe z tradycjami

Nasze biuro rachunkowe od niemal 30 lat cieszy się zaufaniem stołecznych przedsiębiorców. Pracujemy według niezmiennej dewizy: najważniejsza jest jakość świadczonych usług oraz zadowolenie naszych Klientów. Działamy nieprzerwanie od 1993 roku, świadcząc dla naszych Klientów usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz doradztwa podatkowego.

Oferta naszego biura obejmuje nie tylko obsługę podatkową i rachunkową, ale także doradztwo z zakresu prawa gospodarczego i administracyjnego. Od początku działalności nasze biuro rachunkowe mieści się pod tym samym adresem w centrum Warszawy, w dzielnicy Śródmieście. To z tej okolicy pochodzi wielu naszych Klientów, współpracujemy jednak z przedsiębiorcami z całej stolicy, a także jej okolic.

Nieustanie rozwijamy się w zakresie nowych technologii oraz poszerzamy naszą wiedzę z zakresu podatków i rachunkowości, poprzez uczestnictwo w specjalistycznych szkoleniach. Doceniają to nasi Klienci, współpracując z naszym biurem rachunkowym przez wiele lat oraz polecając nas swoim znajomym i kontrahentom. To dla nas najlepsza rekomendacja i dowód uznania. Nasze biuro rachunkowe doceniły również niekwestionowane autorytety prawa podatkowego tj. profesorowie prawa z kadry naukowej Wydziału Prawa i Podatków Uniwersytetu Łódzkiego, którzy wyróżnili naszą Spółkę, nadając jej w 2018 r. tytuł Partnera Biznesowego Rady Biznesu Wydziału Prawa UŁ.

Innowacyjne biuro rachunkowe

Nowoczesna rachunkowość to m.in. księgowość on-line, zapewniająca niemal nieograniczoną wymianę informacji między Klientem a biurem rachunkowym. Dostęp do dokumentów możliwy jest przez 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca na świecie, gdzie możliwe jest połączenie internetowe. 

Stale inwestujemy w nowoczesną i bardzo bezpieczną infrastrukturę IT na poziomie bankowych systemów zabezpieczeń, co pozwala naszym Klientom na dostęp do dokumentacji przy zastosowaniu bezpiecznego kanału informacyjnego. Podobnie jest z elektronicznym przesyłaniem do naszego biura dokumentów księgowych (przychodowych jak i zakupowych oraz wyciągów bankowych).

Nowoczesne oprogramowanie umożliwia naszym Klientom wysyłanie do systemu elektronicznego wszystkich bez wyjątku dokumentów, poprzez ich skanowanie np. telefonem komórkowym. Pozwala to również na ich odczyt w czasie rzeczywistym. Co równie istotne, korzystanie z księgowości internetowej eliminuje konieczność dostarczania dokumentów w wersji papierowej (oryginały zostają u Klienta). Ich wersje cyfrowe są zarchiwizowane z możliwością ich podglądu i szybkiego znalezienia przy pomocy wyszukiwarki on-line.  Usługę tą uruchomiliśmy w 2009 r. jako  platformę usług ON-LINE pod nazwą KOGNITARIAT VPN, którą stale rozwijamy i zabezpieczamy.

Wiedza i doświadczenie – mocne strony naszego biura rachunkowego

Doświadczenie naszych pracowników jest oparte na długotrwałej współpracy z Klientami reprezentującymi najróżniejsze branże. Nieustannie doszkalamy się i aktualizujemy naszą wiedzę dotyczącą przepisów prawa podatkowego, administracyjnego, zamówień publicznych czy prawa gospodarczego. Wyróżnia nas także doskonała znajomość zagadnień związanych z wszystkimi formami prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Pracownicy naszego biura rachunkowego publikują eksperckie artykuły i dla branżowych portali internetowych, takich jak: Wiedza i Praktyka, Podatki oraz Gazeta Prawna.

Marzenna Kaczmarska to współzałożyciel firmy i jej Partner. Jest uznanym i cenionym doradcą podatkowym (nr upr. 005511). Uprawnienia zdobyła w 1998 r., przy czym w 1997 r. dysponowała już uprawnieniami Ministra Finansów do Usługowego Prowadzenia Ksiąg Rachunkowych (nr upr. 5339/97).

Michał Kaczmarski – Partner Zarządzający, to z kolei absolwent dwóch uczelni WSH oraz UŁ – Wydział Prawa,  specjalizujący się w przepisach prawa podatkowego i gospodarczego.

Wśród naszych Klientów są zarówno małe, jak i średnie oraz duże firmy. Współpraca z każdą z nich dostarcza nam codziennie nowych wyzwań. Ich podejmowanie pozwala na doskonalenie naszej wiedzy z zakresu spraw podatkowo-księgowych.

Czym jeszcze wyróżnia się nasze biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe, warto postawić na sprawdzonych doradców.

Oprócz wiedzy i doświadczenia nasze biuro wyróżniają także inne cechy:

  • naszym priorytetem jest jakość świadczonych usług a nie ilość obsługiwanych firm;
  • wysokie kompetencje pracowników naszego biura potwierdzają klienci, poprzez długofalową, w niektórych przypadkach nawet kilkudziesięcioletnią współpracę;
  • działamy nieprzerwanie od 27 lat, nie zmieniając przy tym adresu jak i numerów telefonów;
  • prowadzimy działalność opartą na wiedzy i doświadczeniu w zakresie prawa podatkowego, rachunkowości, prawa gospodarczego czy administracyjnego;
  • zatrudniamy zarówno doświadczonych jak i młodych księgowych, którzy są pod stałą opieką partnerów zarządzających;
  • zwracamy uwagę na szczegółowe raporty dla kadry zarządzającej;
  • udoskonalamy rozwiązania IT w zakresie usług on-line.

Zapraszamy do współpracy z naszym biurem rachunkowym Klientów z Warszawy i okolic!