o-nas

Kognitariat – najważniejsze informacje o naszej firmie

Oferta naszego biura obejmuje nie tylko obsługę podatkową i rachunkową, ale także doradztwo z zakresu prawa gospodarczego i administracyjnego. Od początku działalności nasze biuro rachunkowe mieści się pod tym samym adresem w centrum Warszawy, w dzielnicy Śródmieście. To z tej okolicy pochodzi wielu naszych Klientów, współpracujemy jednak z przedsiębiorcami z całej stolicy, a także jej okolic.

Nieustanie rozwijamy się w zakresie nowych technologii oraz poszerzamy naszą wiedzę z zakresu podatków i rachunkowości, poprzez uczestnictwo w specjalistycznych szkoleniach. Doceniają to nasi Klienci, współpracując z naszym biurem rachunkowym przez wiele lat oraz polecając nas swoim znajomym i kontrahentom. To dla nas najlepsza rekomendacja i dowód uznania. Nasze biuro rachunkowe doceniły również niekwestionowane autorytety prawa podatkowego tj. profesorowie prawa z kadry naukowej Wydziału Prawa i Podatków Uniwersytetu Łódzkiego, którzy wyróżnili naszą Spółkę, nadając jej w 2018 r. tytuł Partnera Biznesowego Rady Biznesu Wydziału Prawa UŁ.

Innowacyjna księgowość

Nowoczesna rachunkowość to m.in. księgowość on-line, zapewniająca niemal nieograniczoną wymianę informacji między Klientem a biurem rachunkowym. Dostęp do dokumentów możliwy jest przez 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca na świecie, gdzie możliwe jest połączenie internetowe. 

Stale inwestujemy w nowoczesną i bardzo bezpieczną infrastrukturę IT na poziomie bankowych systemów zabezpieczeń, co pozwala naszym Klientom na dostęp do dokumentacji przy zastosowaniu bezpiecznego kanału informacyjnego. Podobnie jest z elektronicznym przesyłaniem do naszego biura dokumentów księgowych (przychodowych jak i zakupowych oraz wyciągów bankowych).

Nowoczesne oprogramowanie umożliwia naszym Klientom wysyłanie do systemu elektronicznego wszystkich bez wyjątku dokumentów, poprzez ich skanowanie np. telefonem komórkowym. Pozwala to również na ich odczyt w czasie rzeczywistym. Co równie istotne, korzystanie z księgowości internetowej eliminuje konieczność dostarczania dokumentów w wersji papierowej (oryginały zostają u Klienta). Ich wersje cyfrowe są zarchiwizowane z możliwością ich podglądu i szybkiego znalezienia przy pomocy wyszukiwarki on-line.  Usługę tą uruchomiliśmy w 2009 r. jako  platformę usług ON-LINE pod nazwą KOGNITARIAT VPN, którą stale rozwijamy i zabezpieczamy.

Wiedza i doświadczenie – nasi pracownicy

Doświadczenie naszych pracowników jest oparte na długotrwałej współpracy z Klientami reprezentującymi najróżniejsze branże. Nieustannie doszkalamy się i aktualizujemy naszą wiedzę dotyczącą przepisów prawa podatkowego, administracyjnego, zamówień publicznych czy prawa gospodarczego. Wyróżnia nas także doskonała znajomość zagadnień związanych z wszystkimi formami prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Pracownicy naszego biura rachunkowego publikują eksperckie artykuły i dla branżowych portali internetowych, takich jak: Wiedza i Praktyka, Podatki oraz Gazeta Prawna.

Marzenna Kaczmarska to współzałożyciel firmy i jej Partner. Jest uznanym i cenionym doradcą podatkowym (nr upr. 005511). Uprawnienia zdobyła w 1998 r., przy czym w 1997 r. dysponowała już uprawnieniami Ministra Finansów do Usługowego Prowadzenia Ksiąg Rachunkowych (nr upr. 5339/97).

Michał Kaczmarski – Partner Zarządzający, to z kolei absolwent dwóch uczelni WSH oraz UŁ – Wydział Prawa,  specjalizujący się w przepisach prawa podatkowego i gospodarczego.

Wśród naszych Klientów są zarówno małe, jak i średnie oraz duże firmy. Współpraca z każdą z nich dostarcza nam codziennie nowych wyzwań. Ich podejmowanie pozwala na doskonalenie naszej wiedzy z zakresu spraw podatkowo-księgowych.